Skoči na glavno vsebino

Prazniki so za nami in čas, da se uresničijo vse lepe želje in dobri nameni, je že tu. Z lepimi željami in praznovanjem smo zaključili zadnji decembrski šolski dan. V petek, 22. decembra 2023, smo na šoli s prireditvijo praznovali dan samostojnosti in enotnosti, božič in novo leto. Imeli smo kar dve. Obe sta se začeli s slovensko himno v izvedbi mladinskega pevskega zbora OŠ Bistrica in s predstavitvijo slovenske poti v samostojnost s slikovno podlago in recitacijo učencev iz 5.a. Gospa ravnateljica, Dina Pintarič, je v svojem govoru vsem zaželela uspešno novo leto. Za smeh je poskrbela skupina Devet prijateljev (dramski krožek razredne stopnje) s predstavo Pavliha noče v šolo. Obe prireditvi je odlično povezovala moderatorka Evita. Učenci predmetne stopnje so nadaljevali s kvizom, v katerem so se med seboj v znanju iz prebranih knjig, pomerili predstavniki oddelkov od 6. do 9. razreda. Kviz je pripravil in vodil učitelj slovenščine, Tomaž Zupančič. Na prireditvi za učence razredne stopnje so nas s svojo prisotnostjo med gledalci razveselili še naši »upokojenci« (nekdanji učitelji in ostali delavci šole). Poleg prej omenjenega programa so na tej prireditvi nastopili še otroški pevski zbor in pevski zbor prvošolcev. Drugošolka Alena pa je s svojo recitacijo predala lepe praznične želje. Zaključili smo veselo, s plesom drugošolcev.

Bil je lep dobrovoljen zaključek.

Marja Bohinjec

(Št. obiskov: 75, od tega 1 danes)
Dostopnost