Skoči na glavno vsebino

V torek, 12. 12. 2023, se je 7. razred odpravil na športni dan. Dan smo začeli ob 8:20 pred šolo, kjer nas je že čakal avtobus, ki nas je nato odpeljal do Športnega parka Podmežakla na Jesenicah. Razdelili smo se v 2 skupini (7. a in 7. b) ter se odpravili na naše prve aktivnosti. 7. a je že pričakovala prijazna športna voditeljica, ki je za učence pripravila zabavne športne igre. Po uvodnem ogrevanju so se učenci preizkusili v igri spomina, ki ga je popestrila spretnostna lestev, po kateri so morali učenci čim natančneje in čim hitreje ponavljati določeno zaporedje gibanja. Preizkusili so se v sodelovalnosti, ko so preko kartonastih valjčkov poskušali popeljati žogico do stožca, in se pomerili v hitrosti in strategiji, ki so ju dokazali v zabavni športni različici igre tri v vrsto. Nato je sledila delavnica borilnih veščin v Samurai gym. Učenci so se naučili osnovnih udarcev kickboksa, pravilnih sklec in pravilnih počepov. Predvsem fantje so v delavnici zelo uživali in pridno upoštevali navodila, ki jim jih je posredoval trener. Naša zadnja postaja je bilo kegljanje. Po uvodnih metih, ko se je marsikateri met odkotalil izven proge, so učenci postali pravi mojstri in so že začeli pogledovati proti tablam z najboljšimi rezultati svojih tekmecev in ostalih obiskovalcev. Okoli 12. ure so se že nekoliko utrujeno a vseeno navdušeni in s športnim duhom prevzeti učenci odpravili nazaj na avtobus, ki nas je po sončni avtocesti pripeljal nazaj do naše šole.

(Nika Šušteršič)

(Št. obiskov: 69, od tega 1 danes)
Dostopnost