Skoči na glavno vsebino

V soboto, 1. oktobra 2022, je bila na Brezjah pri Tržiču tradicionalna prireditev Spominjarije Poldeta Bibiča. Igralec in pisatelj je dobršen del svojega življenja s svojo družino preživel v svoji hiši na Visočah/v Motanah in je z tudi z domačini stkal prijateljske vezi in pustil vtis v kraju. Na teh prireditvah v pogovorih z njegovimi soigralci v filmih in gledališču ter z domačini obujajo spomine na tega velikega umetnika. Letos je na tej prireditvi sodelovala tudi naša šola, učenci, ki so doma z Brezij so pod vodstvom mentoric iz šole pripravili gledališko predstavo Zajčkovi prijatelji, ki so jo dopolnili učenci Otroškega pevskega zbora PŠ Kovor. Tema je bila o prijateljstvu in čebelah (Polde je bil tudi čebelar). V nadaljevanju smo si pogledali še posnetek Poldetove interpretacije Antona Janše in prisluhnili spominom Lada Srečnika, ki je obujal trenutke, ko so z Bibičem snemali prispevke za Šuštarsko nedeljo in druge prireditve v Tržiču. Organizatorji so nas na koncu številne gledalce in nastopajoče pogostili še z medenjaki in jabolčnim moštom ter degustacijo medu, ki so ga nabrale čebele na poljih in v gozdovih pod Dobrčo.  

(Št. obiskov: 23, od tega 1 danes)
Dostopnost