Skoči na glavno vsebino

V mesecu marcu in aprilu so pri pouku zgodovine nastajale skupinske naloge. Učenci 7. razredov so spoznavali antični Rim, osmošolci so odkrivali državne ureditve 18. stoletja, devetošolci pa so raziskovali vojne 20. stoletja. Poleg oblikovanja učnih listov so bili učenci pozvani, naj raziskano temo predstavijo na svoj izviren način. Tako so nastali plakati, power point predstavitve, videoposnetki in makete. Učenci so se odrezali odlično in poleg zgodovinskih znanj pokazali še velik mero ustvarjalnosti. V video in foto galeriji na ogled postavljam njihove najboljše izdelke. Vabim vas, da si makete ogledate tudi v živo v kabinetu poleg učilnice za zgodovino.

učiteljica Mateja Žnidaršič

Video Habsburške novice – pripravili Gal, Domen in Martin in 8. a:
https://www.youtube.com/watch?v=BKNp39KXzqo

Prehod berlinskega zidu – maketo izdelali: Gregor, Krištof, Marcel in Nik iz 9. b

 

 

 

 

 

 

 

9/11 – maketo izdelali: Blaž, Petar, Aljoša in Tim iz 9. a

 

 

 

 

 

 

 

 

Rimski opazovalni stolp – maketo izdelali: Matic I., Luka, Nejc, Din in Žan iz 7. a

(Št. obiskov: 44, od tega 1 danes)
Dostopnost