Skoči na glavno vsebino

V četrtek,  5. 10. 2023, smo se z učenci drugih razredov odpravili na planinski pohod na bližnje Zgornje Vetrno. 

Čeprav je dan poprej vreme kazalo jesenske barve, so nam vremenoslovci zagotavljali, da bo na dan pohoda nadvse primerno za obisk bližnjih hribov. Iz šole smo se odpravili z nahrbtniki napolnjenimi z okrepčili takoj po začetku pouka. Pot nas je vodila mimo sosednje OŠ Križe, skozi vas navkreber v gozd. Zagrizli smo v klanec. Vmes smo opazovali čudovite barve jeseni, ki se v tem času kažejo na Gorenjskem. Kmalu se nam je odprl pogled na bližnje hribe in v daljavi na 2864 metrov visok Triglav, ki kraljuje v Julijcih. Na poti smo srečali močerada, malo naprej pa smo na bregu pod nami opazili družino naših krškopoljskih prašičev. 

Prispeli smo na cilj. Tam so bili tudi učenci prve triade naše Podružnične šole Kovor. Pred lovskim domom smo si vzeli počitek. Pojedli smo malico in se tudi malo poigrali. Prekmalu je prišel čas za odhod. Nazaj smo se del časa vračali po isti poti, kmalu pa smo zavili globlje v gozd. Iskali smo kostanje, vendar jih žal ni bilo veliko. V vasi Pristava smo prišli ven iz gozda in do ceste. Kmalu smo se malo utrujeni vrnili nazaj v šolo.  

Učitelj Andrej Cej  

(Št. obiskov: 80, od tega 1 danes)
Dostopnost