Skoči na glavno vsebino

V sredo, 4. aprila 2018, je v BTC Naklo potekalo regijsko srečanje mladih raziskovalcev, kjer se je predstavilo okoli 70 raziskovalnih nalog iz gorenjskih osnovnih šol in približno 45 iz srednjih šol. Med njimi tudi dve raziskovalni nalogi iz naše šole.

OŠ Bistrica so predstavljale učenke raziskovalke iz 9. a razreda. Nika Mencej in Nataša Umek sta pripravili in predstavili geografsko raziskovalno nalogo Degradirana območja v Tržiču  in osvojili 1. mesto. Zala Šarabon pa raziskovalno nalogo iz področja psihologije Vrstniško nasilje in tudi osvojila 1. mesto. Obe raziskovalni nalogi sta se uvrstili v 1. krog državnega tekmovanja, dekleta pa kandidirajo za srebrna in zlata priznanja.

Nika, Nataša in Zala so kot mlade raziskovalke pridobile veliko znanja in pomembnih izkušenj za nadaljnje življenje. Svoje delo so predstavile strokovni javnosti, gimnazijskim in univerzitetnim učiteljem in bile so pohvaljene.

Bravo, dekleta. Tudi mentorici sva ponosni na vas!

Mentorici Irma Kovač in Manca Vernig Kokalj

(Št. obiskov: 15, od tega 1 danes)
Dostopnost