Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 22. decembra 2022, so učenci od 1. do 5. razreda imeli kulturno obarvan dan. Učenci 1, 2. 3. in 4. razreda so si najprej v Kulturnem centru Tržič ogledali lutkovno predstavo Kako je petelin izvalil jajce? v izvedbi kulturnega društva Ampus. Predstavo nam je v predprazničnih dneh podaril Javni sklad Republike Slovenije za kulturo – Območna enota Tržič. Učenci in učitelji smo v čudoviti predstavi prav zares uživali. Potem smo si v kinu v Kranju ogledali še risani film Obuti maček 2. Petošolci so si ogledali slovenski film Kapa. Vsebina filma je spodbudila zanimive in poglobljene pogovore, saj spodbuja razmišljanje o tem, da so med nami tudi otroci, ki jim življenje že v mladosti prinaša težke izkušnje in nimajo varnega, toplega družinskega okolja in so tarče medvrsrtniškega nasilja. Prinaša pa tudi spoznanje, da tudi v težkih trenutkih lahko najdeš dobre prijatelje, dobre ljudi, ki življenje in praznike naredijo lepe.

Veseli in ponosni pa smo tudi, da v obiskanih kulturnih ustanovah pohvalijo vljudnost in kulturno vedenje naših učencev.

(Št. obiskov: 49, od tega 1 danes)
Dostopnost