V Domu pod Storžičem je bilo od petka, 3. 6., popoldne do nedelje, 5. 6. 2022, popoldne živahno. Učenci planinskega krožka OŠ Bistrica in PŠ Kovor so bili na planinskem taboru, ki so ga organizirali in izpeljali učiteljice krožka v sodelovanju z Mladinskim odsekom Planinskega društva Tržič. 32 otrok, od 1. do 5. razreda se je petkovo popoldne iz Grahovš peš odpravilo proti koči in prispeli so ravno pred dežjem. Pripravili so si postelje na skupnih ležiščih in uživali v dobri večerji. Ta večer je v koči odmevalo petje. V soboto po zajtrku so se odpravili na pohod preko Male na Veliko Poljano. Pot je bila slikovita, polna zanimivih rastlin, živali in različnih kamnin. Na planini sta nas sprejela prijazna oskrbnika. Vrnili smo se ob času za kosilo. Popoldne so se učenci prepustili igri v gozdu pred kočo, ustvarjali so mini mesta iz naravnih materialov in slikali na kamne. Bilo je čudovito opazovati povezanost otrok različnih starosti, spodbujanje, solidarnost, pravo spontano skupinsko delo – in to je bil za večino najlepši del tabora. Za “uspeh” tabora sta zaslužni tudi kuharici, ki sta kuhali okusne obroke. V nedeljo po zajtrku, ko so pospravili sobi, prtljago, so nas obiskali člani Kinološkega društva Storžič. Spoznali so tri lastnike in štiri reševalne pse, ki so predstavili vlogo psov v različnih primerih reševanja, kako se jih vzgaja in skrbi za njihovo kondicijo in pripravljenost. Otroci so se lahko s psi spoprijateljili, se igrali in sodelovali v vajah, ki jih izvajajo, da znajo najti izgubljene osebe in predmete. Medtem so do Doma prišli že nekateri starši, ki so se pridružili pohodu do Grahovš, kjer so se vsi s svojimi družinami, prijetno utrujeni a s polno malho spominov na lepa doživetja in z na novo stkanimi prijateljskimi vezmi, odpravili domov.

mentorice planinskega krožka OŠ Bistrica in PŠ Kovor

Tanja, Joži, Marja