Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 25. 3. 2024, smo šli z učenci izbirnega predmeta Računalniška omrežja na ogled podjetja Optiweb. Tam so nas prijazno sprejeli in nam predstavili podjetje in njihove produkte (spletne strani, trgovine, aplikacije). Stojijo namreč za spletnimi rešitvami, kot so npr. spletna trgovina Bigbang, Intersport, stojijo pa tudi za zelo kompleksno spletno stranjo za podjetje Consair – konfiguratorjhlajenja za računalnike, in še mnogo druge. Razložili so nam tudi postopek izdelave spletne strani, koliko ljudi je potrebnih pri takih projektih in kako imajo razdeljene vloge. Tako so se učenci naučili, da za izdelavo spletnih rešitev obstaja veliko različnih vlog in delovnih mest. Pri tem so spoznali tudi veliko novih kratic za delovna mesta, kot so denimo QA (Quality Assurance, oz. zagotavljanje kakovosti), CTO (Chief Technology Officer, oz. vodja razvoja, ki določa s katerimi tehnologijami bodo delali) in podobne. Spoznali so tudi, kakšne tehnologije si lahko že sami pogledajo, če bi si nekoč želeli delati v podobnem podjetju in nekaj uporabnih nasvetov za razgovore, za čez nekaj let, ko bodo iskali prve zaposlitve.

Na koncu nam je ostalo še nekaj prostega časa, kar smo izkoristili za sprehod do gradu, se sprehodili po muzejski poti v naravi, na koncu smo šli pa še na sladoled.

 

Jure Tarman, učitelj računalništva

 

(Št. obiskov: 106, od tega 1 danes)
Dostopnost