Skoči na glavno vsebino

Kot vsako leto bomo na šoli tudi letos obeležili evropski dan jezikov, ki ga praznujemo 26. septembra. V tem letu smo ljubezen do učenja tujih jezikov združili z našo ljubeznijo do branja, zato bodo aktivnosti od 25. do 29. septembra temu primerno obarvane. Vabimo vas na mednarodni knjižni sejem, v kino, na čajanko čitanko in v sobo pobega.

 MEDNARODNI KNJIŽNI SEJEM (25. 9. – 29. 9. 2023, za učence od 1. do 9. razreda)

Od 25. do 29. 9. 2023 bo v večnamenskem prostoru na ogled mednarodni knjižni sejem. Na ogled bodo slovarji, enciklopedije, pravljice, stripi, zbirke pesmi, kartonke… Razstavili bomo največje, najmanjše, najtežje, najlažje in najljubše knjige v naši ljubi slovenščini in poljubnih tujih jezikih. Učenci, vabimo vas, da tudi sami sodelujete na razstavi in na ogled postavite svoje knjige. Vaše največje, najmanjše, najtežje, najlažje in naj knjige bomo zbirali v učilnici za zgodovino po razporedu:

  • torek, 19. 9. 2023: 0., 1. in 2. ura
  • sreda, 20. 9. 2023: glavni odmor in 3. ura
  • četrtek, 21. 9. 2023: 2., 3. ura in glavni odmor
  • petek, 22. 9. 2023: med odmori do 11.05.

ŠOLSKI KINO (26. 9. 2023, 17.00 – 19.30, za učence od 4. do 9. razreda)

 1. 9. 2023 se bosta dve učilnici spremenili v šolski kino. Na sporedu bosta dve predstavi: Šola magičnih živali bo namenjena učencem od 4. do 6. razreda, Kradljivka knjig pa učencem od 7. do 9. razreda. Obe predstavi sta nastali po knjižni predlogi. Za pijačo bo poskrbljeno, prigrizke v zmernih količinah lahko prinesete seboj. Obe predstavi se bosta pričeli ob 17. uri. Dobimo se v učilnici za zgodovino. Za obisk šolskega kina je potrebna predhodna prijava pri devetošolcih, ki vas bodo obiskali med enim od glavnih odmorov.

ČAJANKA ČITANKA (27. 9. 2023, 17.00 – 19.00)

Šolska čitanka, namesto čajanka, bo 27. 9. 2023 namenjena vsem, ki ste se udeležili naših septembrskih bralnih akcij Berem cel september, Beremo skupaj in Natečaj za naj risbo / naj fotografijo. Razveselili vas bomo s pestrim večjezičnim kulturnim programom, obljubljenimi nagradami, Kristina Lindav bo za vas pripravila kamišibaj predstavo, možen bo ogled Bibliobusa tržiške knjižnice in sodelovanje pri različnih ustvarjalnih delavnicah, lahko boste zavrteli kolo sreče in zadeli bralni izziv, starše vodili po šolskem mednarodnem knjižnem sejmu… Vabimo vas, da na čitanko prinesete eno knjigo, ki jo v izmenjevalnici knjig zamenjate za drugo. Pričnemo ob 17. uri v večnamenskim prostoru in se ob knjigah družimo vse do 19. ure. Dobrodošli otroci, starši, stari starši, tete, strici, vsi ljubitelji branja.

SOBA POBEGA “Die Bücher mit Wolfi retten / Z Wolfijem rešujemo knjige” (28. 9. 2023, za učence od 6. do 9. razreda)

Spoznajte največjega nemškega pesnika Wolfija in ugotovite, kakšen načrt ima za reševanje knjig. Sobo pobega se rešuje v nemškem jeziku, a predhodno znanje nemščine ni potrebno. V sobi je hkrati lahko največ osem oseb, ki rešujejo izzive. Za pomoč vam bodo na voljo izkušeni devetošolci, ki jim nemščina ne dela nobenih preglavic.

Razpisani termini za obisk sobe pobega v četrtek, 28. 9. 2023, v učilnici za zgodovino so:

  • 15.00
  • 16.15
  • 17.30

Reševanje poteka največ 60 minut. Učenci se prijavite pri učiteljici Mateji Žnidaršič.

Naj bo september prežet z branjem v materinščini in tujih jezikih.

Lepo vabljeni v našo družbo.

devetošolke in devetošolec z mentoricami

 

(Št. obiskov: 122, od tega 1 danes)
Dostopnost