Skoči na glavno vsebino

Kot vsako leto smo se tudi letošnji zadnji petek pred jesenskimi počitnicami spomnili praznika dneva reformacije. Praznik je za Slovence izrednega pomena. S Primožem Trubarjem smo dobili prvi tiskani knjigi v slovenskem jeziku, prvič je zapisal pojem Slovenci in dal slovenskemu jeziku in kulturi trdne temelje za nadaljnji razvoj. Vse to smo letos spoznavali v družbi Cirila Horjaka, ilustratorja in striparja, ki je o Martinu Luthru in Primožu Trubarju napravil mobilno aplikacijo. Preteklost in njen pomen smo tako doživeli s pomočjo sodobne tehnologije. Hvaležni smo za to izkušnjo.

Hvala Tinkari, Tini, Veroniki in Benu za pomoč pri organizaciji dogodka.
Hvala novinarkam in snemalcem ter fotografom, ki ste dogajanje ujeli na filmski trak, za objektiv ali na list papirja. Nestrpno čakamo na vaše izdelke.
Hvala pa tudi vsem ostalim učenkam in učencem, ki ste upoštevali navodila glede rabe mobilnih naprav in zelo aktivno sodelovali pri uri. Izkazali ste se!

učiteljica Mateja Žnidaršič

(Št. obiskov: 12, od tega 1 danes)
Dostopnost