Skoči na glavno vsebino

V sredo, 7. 2. 2024 smo uživali v znamenju kulture.

Na šoli smo organizirali prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznika. Kultura je tista, ki je hrabrila in plemenitila slovenski narod skozi stoletja ter ga bogati še danes. Mnogo ustvarjalcev slovenske kulture je ne samo opevalo zgodovino naše dežele, pač pa tudi prepoznavalo smernice časa in slutilo poti prihodnosti… Poklonili smo se večim izmed njim. Ker letos praznujemo stoletnico rojstva slovenskega pesnika Ivana Minattija, je bilo geslo proslave Nekoga moraš imeti rad. Uživali smo v virtualnem pogovoru, ki so ga zaigrali naši učenci. Kipi treh velikih slovenskih pesnikov, France Prešeren, Ivan Minatti in Srečko Kosovel, so oživeli in se znašli v virtualnem prostoru, kjer so razpravljali o svoji umetnosti. V svet igrivosti nas je odpeljala senčna lutkovna predstava Povodnega moža. Ušesa nam je božalo otroško zborovsko petje. Dušo nam je pobožal plesni nastop. Manjkala ni niti moderna verzija Lepe Vide.

Kulturno obogateni smo zakorakali prazniku naproti.

Imejmo radi drug drugega. Saj veste, nekoga je treba imeti rad.

Tonja Umnik

(Št. obiskov: 138, od tega 1 danes)
Dostopnost