Skoči na glavno vsebino

DMFA Slovenije vabi k sodelovanju na natečaju “Matematika je povsod okoli nas”, ki je letošnja skupna mednarodna tema.

Učence spodbujajo k ustvarjanju plakatov, videoposnetkov, poezije ali drugih del, ki na izviren način prikazujejo prisotnost matematike v vsakdanjem življenju. Tu lahko dobijo svojo priložnost tudi učenci, ki morda niso tekmovalci ali odlični v matematiki, imajo pa veselje do ustvarjanja.

Najzanimivejše izdelke bo komisija DMFA Slovenije nagradila s knjižnimi nagradami in njihove avtorje in mentorje povabila na prireditev Bistroumi 2020, ki bo 24. maja v Ljubljani, ter na enodnevni obisk Evropskega matematičnega kongresa, ki bo julija v Portorožu.

Komisija bo pri ocenjevanju upoštevala starost udeležencev, izvirnost in matematični navdih izdelkov.

Izdelke za natečaj zbiram do 11. 3. 2020!

učiteljica

Sonja Sedej

(Št. obiskov: 17, od tega 1 danes)
Dostopnost