Skoči na glavno vsebino

Matematika v času dela na daljavo

1. Dodani sta povezavi do dveh preizkusov nacionalnega preverjanja znanja.

Poskusi v celoti rešiti preizkus iz leta 2019. Če imaš možnost in ti je tako lažje, preizkus lahko natisneš. Lahko pa rešuješ naloge v šolski zvezek, na vrh napiši, naslov npr. NPZ 2019, pripiši datum reševanja potem pa seveda številko naloge, ki  jo rešuješ.  V drugi polovici tedna bom dodal rešitve in boš preveril pravilnost rešenih nalog. Na enak način lahko rešiš tudi drugi preizkus.

2. Krožnica in krog

Oglej si kratek film z razlago do 1 minute 50 sekund.  https://astra.si/krog-in-kroznica/

V DZ stran 118-119 preberi in podčrtaj definicije ter nove pojme. Z nalogami na straneh 120-121 / 1 do 10 ponovi in utrdi nove pojme. Naloge od 11 do 17 so načrtovalne, načrtuj s svinčnikom, geotrikotnikom in šestilom.

Vsebina v pripravi.

Dostopnost