V torek, 7. februarja 2017, smo imeli proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku, saj 8. februarja praznujemo kulturni praznik in pesnika Franceta Prešerna, ki velja za našega največjega pesnika, Slovenci pa se na ta dan spominjamo njegovega življenja in pesmi, ki nam jih je zapustil.

Proslavo v večnamenskem prostoru smo začeli s himno. Zdravljico sta dvoglasno zapeli Katarina Pogačnik in Tinkara Ana Novak, članici mladinskega pevskega zbora. Kasneje se jima je pridružil celotni pevski zbor z zborovodkinjo Petro Smolej. Zapeli so nam pesmi Beli cvet in Podaj mi roko brat. Na inštrumentih sta jih spremljala Primož Lah in Žiga Štucin.

Uživali smo tudi ob ogledu predstave Alenke Goljevšček Ko avto zjutraj noče vžgati, ki so jo odigrali člani dramskega krožka naše šole, pripravljala pa jih je mentorica Marija Bohinjec.

Program sta povezovali osmošolki Zala Šarabon in Eva Potočnik.

Ob koncu smo prisluhnili še Prešernovi Gazeli, ki sta nam jo recitirali Polonca in Lana.

Vse nastopajoče smo nagradili z aplavzom, saj vemo, da se je za vsak nastop potrebno potruditi in da s svojim vedenjem kažemo odnos do nastopajočih in kulture.

Brina Ahačič, 6. a

Foto: Rok Poljanec,  8.a