Skoči na glavno vsebino

Na OŠ Bistrica smo ob evropskem dnevu jezikov, ki ga vsako leto praznujemo 26. 9., ljubezen do učenja tujih jezikov združili z ljubeznijo do branja. Za cilj smo si z učenci zadali organizacijo mednarodnega knjižnega sejma po vzoru največje take prireditve iz Frankfurta. Prav vse učence in zaposlene smo povabili, da za namene šolskega knjižnega sejma posodijo knjige v tujih jezikih. V zadnjem tednu septembra smo zahvaljujoč velikemu odzivu v večnamenskem prostoru lahko listali po arabskih, angleških, albanskih, ruskih, ukrajinskih, francoskih, nemških, slovenskih, tržiških, bosanskih, italijanskih, madžarskih, čeških knjigah. Zbirali in nato na ogled postavili smo tudi največjo, najmanjšo, najtežjo in najdebelejšo knjigo.

Sejem je imel bogat spremljevalni program. V šolskem kinu so učenci razredne stopnje obiskali predstavo Die Schule der magischen Tiere, učenci predmetne stopnje pa The Book Thief. Oba filma sta nastala po istoimenskih knjižnih predlogah. Učencem od 6. do 9. razreda je bila na voljo nemška soba pobega, v kateri so z Wolfijem reševali knjige. Zadnje dni septembra so učenci po šolskem radiu prebirali zgodbe in pesmi v tujih jezikih ter sodelovali na šolski prireditvi Čajanka čitanka. Za prireditev so učenci pripravili večjezični kulturni program. Med drugim smo nov šolski slogan V glavah znanje, v očeh iskrica! slišali v albanščini, angleščini, arabščini, bosanščini, češčini, makedonščini, nemščini, ruščini in turščini. Evropska himna pa je prav za ta namen zazvenela v izvirniku. Zasluga za to gre šolskemu pevskemu zboru pod mentorstvom Nene Bogataj.

Zahvala in pohvala vsem sodelujočim.

Mateja Žnidaršič

Foto: Mateja Žnidaršič

(Št. obiskov: 75, od tega 1 danes)
Dostopnost