Skoči na glavno vsebino

Prvi mesec v novem letu smo začeli z zelo enostavnim receptom, pri katerem ne potrebujemo tehtnice, s katero bi tehtali naše sestavine. Potrebujemo samo jogurtov lonček, s katerim vse odmerimo. Priprava je otročje lahka, tako da smo pecivo pripravili tudi sami. Otroci so bili navdušeni kako hitro in enostavno se pecivo pripravi, hkrati pa je okusno, njegov vonj pa je že med peko omamno dišeč. Jogurtovo pecivo je slastno in sočno in lahko ga naredimo z vloženim ali svežim sadje, lahko dodamo kakav, čokolado ali kakšno drugo ustrezno sestavino. Jogurtovo pecivo je tako lahko vsakič malo drugačno. Mi smo se odločili za dve različici, in sicer z gozdnimi sadeži ali s kakavom. 

Sestavine za jogurtovo pecivo:

  • 1 lonček jogurta (navaden ali sadni)
  • 2 lončka sladkorja
  • 1 vrečka vanili sladkorja
  • 3 lončki moke
  • 1 vrečka pecilnega praška
  • 0,5 lončka olja
  • 2 jajci
  • poljubno sadje (sveže, vloženo, zamrznjeno)

Priprava:

Vse navedene sestavine, razen sadja, dodamo v večjo posodo in jih z električnim mešalnikom ali kuhalnico dobro premešamo, da dobimo gladko testo brez grudic.

Testo vlijemo v pekač, ki smo ga obložili s papirjem za peko in po vrhu potrosimo ali razporedimo poljubno sadje (marelice, breskve, češnje, borovnice, maline ipd.). Pecivo pečemo 35-40 minut v pečici, ogreti na 180-200 stopinj Celzija.

Ko smo čakali, da bo pecivo pečeno, smo se zabavali ob ogledu risank.

Uspešno peko vam želimo.

                                                                     Učiteljica Živa Ovsenek

(Št. obiskov: 793, od tega 1 danes)
Dostopnost