Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 14. maja 2018, je Gimnazija Murska Sobota gostila že 52. srečanje mladih raziskovalcev Slovenije, kjer se je predstavilo okoli 190 raziskovalnih nalog na 16 različnih področjih iz slovenskih osnovnih šol in gimnazij. Med njimi na področju geografije tudi raziskovalna naloga iz naše šole.

Nika Mencej in Nataša Umek iz 9.a sta predstavili in zagovarjali raziskovalno nalogo DEGRADIRANA OBMOČJA V TRŽIČU  in osvojili 1. mesto in zlato priznanje. Sama raziskovalna naloga je bila pohvaljena že na regijskem tekmovanju, njuna predstavitev je bila brezhibna in zagovor suveren. Nika in Nataša sta kot mladi raziskovalki pridobili veliko znanja in pomembnih izkušenj za nadaljnje življenje. Svoje delo sta predstavili strokovni javnosti, gimnazijskim in univerzitetnim učiteljem in bili sta pohvaljeni. Zlato priznanje bosta prejeli 9. junija na prireditvi v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma. Za nagrado pa bosta odšli na raziskovalni izlet po slovenski obali in na raziskovalni tabor v organizaciji ZOTKS.

Bravo, dekleti. V veselje mi je bilo raziskovati z vama!

Mentorica Irma Kovač

(Št. obiskov: 29, od tega 1 danes)
Dostopnost