Skoči na glavno vsebino

Osnovna šola Bistrica že vrsto let izdaja svoje šolsko glasilo z imenom Stezice. Prva številka Stezic je izšla leta 1968, ko se je šola imenovala še Osnovna šola heroja Bračiča Tržič. Kot je zapisano že v prvi številki Stezic, so si učitelji in učenci že takrat prizadevali, da bi šolsko glasilo postalo glasilo vseh, hkrati pa so si želeli, da bi predstavljalo tudi stezice za vse tiste, ki jim lepe besede in risbe nekaj pomenijo. To prizadevanje se je ohranilo vse do danes. Še vedno stremimo k temu, da bi Stezice širile svoj glas med vse ljudi in nas vodile po čudovitih stezicah besed in ustvarjalnosti.

Trud, ki je bil skozi vsa ta leta vložen v izdajanje šolskega glasila, je bil v šolskem letu 2020/2021 še dodatno nagrajen, saj so Stezice ugledale tudi digitalizacijo. Šolsko glasilo Stezice je sedaj dostopno tudi v Digitalni knjižnici Slovenije – dLib ali na spletni povezavi https://bit.ly/37kAQFg.

Tjaša Haler

(Št. obiskov: 80, od tega 1 danes)
Dostopnost