Skoči na glavno vsebino

Dne 28. 10. 2016 smo na OŠ Bistrica imeli proslavo za dan reformacije. Potekala je v obliki kviza in s temo reformacija na Slovenskem.
Tretjo šolsko uro smo se odpravili v večnamenski prostor, kjer je potekal kviz. Tekmovalci so bili predstavniki 6. (z imenom Trubarjevi carji), 7. (z imenom Reformatorji), 8. (z imenom Plemiči) in 9. razredov (z imenom Sveta trojica). Vsi razredi so odlično navijali. Za zmago smo si bili vsi zelo blizu, a na koncu so zmagali Plemiči s 25 točkami. Nato smo bili 6. in 7. razredi z 22 točkami in nato 9. razredi z 18 točkami. Med kvizom je proslavo popestril Primož Lah z nastopom Primoža Trubarja. Upokojena učiteljica zgodovine, Marta Frantar, je na koncu predala nagrado zmagovalcem.
Na ta dogodek smo izvedeli tudi rezultate starega papirja. Zmagovalci so bili učenci iz 9. b razreda. Takoj za njimi 9. a razred in tretji 3. a. Četrti smo bili mi, 6. a.

Upam, da naslednje leto spet tekmujem v kvizu. Najbrž pa se že vsi veselijo tudi naslednje akcije zbiranja papirja.

 Tija Stritih, 6.a

Foto: Gal Pavel Pazlar in
Vid Hribar, 8. razred

(Št. obiskov: 85, od tega 1 danes)
Dostopnost