Skoči na glavno vsebino

V petek, 12. aprila, smo na OŠ Bistrica organizirali čistilno akcijo in se tako priključili občinski čistilni akciji Očistimo Tržič, ki je potekala v soboto, 13. aprila 2024. Učenci so se s svojimi razredniki in pomočniki razrednikov 5. šolsko uro odpravili na igrišče, kjer so prejeli vrečke za smeti in rokavice, nato pa so se odpravili vsak v svojo smer, da bi počistili okolico šole. Učenci od 1. do 5. razreda so očistili neposredno okolico šole, 6. razred okolico trgovskega središča, 7. razred Kalinček, 8. razred prostor okoli blokov na Zelenici, 9. razred pa Kovorsko cesto.

  1. a razred se je najprej odpravil po poti pod podvozom do glavne ceste in Gorenjske plaže. Že na tej kratki poti so učenci pridno iskali in nabrali kar nekaj odvrženih odpadkov od malih papirčkov do večjih kosov avtomobilov in ostale različne plastike. Ko smo z delom zaključili, smo se odpravili še na krajši sprehod po širši okolici, da smo se lahko naužili vročega aprilskega sonca in svežega zraka, ter tudi po novi poti pozorno opazovali in pobirali vse, kar ne sodi v našo čudovito naravo. Z učenci smo se po poti pogovarjali, zakaj so čistilne akcije pomembe, kaj moramo storiti, da bomo ohranili naš planet, kaj lahko naredimo kot posamezniki in kaj lahko naredimo kot skupine. Strinjamo se z izrekom Margaret Mead, ki pravi:

»Nikoli ne dvomi, da majhna skupina razumnih, predanih prebivalcev lahko spremeni svet.«

Nika Šušteršič

 

(Št. obiskov: 57, od tega 1 danes)
Dostopnost