Skoči na glavno vsebino

15.6.2018 so se učenci NSŠ Borovlje, ZG in ZRG za Slovence iz Celovca ter učenci OŠ Bistrica skupaj v okviru projekta Manjšina – most med narodi tradicionalno podali na Stari Ljubelj. Na poti navzgor so razdeljeni v trojke reševali izzive, na vrhu so se pomerili v štafetnih igrah in igri Menschenbingo. Če te zanima, s kakšnimi izzivi in nalogami so se srečali, si oglej priložena pdf-dokumenta.

​​Zmagovalci posameznih kategorij so bili nagrajeni z brošurami o Evropi (dostopne so tudi na spletu: SLOVENSKA RAZLIČICANEMŠKA RAZLIČICA) in čokoladnimi bonboni. Kljub mrazu in vetru je zaključno druženje za generacijo 2016/2017 potekalo v prijetnem, prijateljskem vzdušju. Nastalo je nekaj foto-utrinkov, oglej si jih.

Hvala vsem sodelujočim. Skupaj smo pisali zgodbo, ki nam bo še dolgo ostala v spominu in nam daje zagon za šolsko leto 2018/2019, ko se bo sodelovanje nadaljevalo z novo generacijo učencev.

Vse lepo do takrat.
Izzivi_DE_SI
Menschenbingo

 

Mentorica Mateja Žnidaršič

(Št. obiskov: 82, od tega 1 danes)
Dostopnost