Skoči na glavno vsebino

Spoštovani!

Dan reformacije obeležujemo tudi na Osnovni šoli Bistrica s projektom REFORMACIJA

Vljudno vas vabimo na predstavitev in odprtje razstave projektnega dela učencev na temo REFORMACIJA, ki bo v petek, 25. 10. 2019, ob 10.00 uri v avli Osnovne šole Bistrica.

V Sloveniji 31. oktobra praznujemo državni praznik dan reformacije. Beseda reformacija izhaja iz latinščine in pomeni spremembo, preureditev, obnovo. Reformacija je omogočila razvoj in napredek na področju književnosti, Slovencem je dala prvo tiskano knjigo, osnovo za knjižni jezik in vplivala tudi na razvoj slovenske identitete. Učenci smo pripravili razstavo predmetov in fotografij, ki predstavljajo ta čas.

Veselimo se vašega obiska in  vas lepo pozdravljamo!

učenke in učenci 8. a

Razstava bo na ogled do 15. 11. 2019.

(Št. obiskov: 22, od tega 1 danes)
Dostopnost