Skoči na glavno vsebino

V torek, 12.3.2019, smo se učenci novinarskega krožka iz OŠ Bistrica in PŠ Kovor z učiteljico Manco Kokalj Vernig in Katjo Ropoša odpravili na Radio 1 in POP TV. Najprej smo odšli na POP TV. Ogledali smo si studie, v katerih snemajo informativne oddaje Svet, 24 ur, Preverjeno in šov Zvezde plešejo. Lahko smo sedeli za mizami kjer sedijo voditelji oddaj. Spoznali smo, kako poteka delo novinarjev. Delajo bolj popoldan in zvečer. Snemalci pa tudi velikokrat odidejo na teren. V eni uri imajo lahko samo dvanajst minut reklam, če jih imajo več, lahko plačajo visoko kazen. Ko smo si ogledali vse, smo pri recepciji dobili svinčnike. Potem smo se odpravili na Radio 1, kjer so bili še trije radii, in sicer Radio 2, Radio Bob in Radio Antena.

Povedali so nam da na radiu začnejo s službo že ob petih zjutraj. Vsak dan imajo na radiu sestanek, na katerem se dogovorijo, o čem bo tekla beseda naslednji dan. Bili smo v studiu Radia 1 in radia Antena. Na radiu Antena smo lahko celo vpili v mikrofon. Dali smo izjave o mamicah, ki jih bodo predvajali na Radiu 1 za materinski dan. Spoznali smo Denisa  Avdiča, Jerco Zupan in Tržičana Uroša Bitenca iz GVERILSKI COVER. Ogledali smo si nekaj  pesmi, ki  jih je napisal GVERILSKI COVER. Preden smo odšli nazaj v šolo, smo dobili vrečke z beležko, pisalo, obesek za ključe in vodo. Bilo je zelo zanimivo in upamo, da bomo še večkrat lahko šli na take oglede.

Napisali učenci novinarskega krožka (JULIJA AHAČIČ, ZOJA ROŽIČ, LUKA HREN IN KAJA ŽOS)

(Št. obiskov: 94, od tega 1 danes)
Dostopnost