Skoči na glavno vsebino

TABOR TO SEM JAZ

17. 6., 18. 6. in 19. 6. smo uspešno izvedli tridnevni tabor To sem jaz. Tabora so se udeležili učenci iz OŠ Križe, OŠ Tržič in OŠ Bistrica, poudarek tabora pa je bil na krepitvi socialnih in emocionalnih veščin.

V petek smo se zbrali v Grahovšah in se odpravili peš do Doma pod Storžičem. V treh dneh je sledilo več aktivnosti:

 • predstavitvene in socialne igre, da smo se med seboj bolje spoznali,
 • skrivni prijatelj,
 • izdelava čutne poti z naravnimi materiali,
 • velika jenga,
 • aktivnosti z igralnim padalom,
 • igra “vodenje slepca”,
 • izdelava protistresnih žogic,
 • izdelava zapestnic prijateljstva,
 • priprava ognjišča,
 • druženje in spoznavanje ob tabornem ognju,
 • predstavitev dela Kinološkega društva Storžič ter demonstracija, kako reševalni psi iščejo pogrešane osebe.

Učenci so bili med aktivnostmi večinoma razporejeni v skupine, v katere so bili naključno izbrani s pomočjo zabavnih iger. V obliki skupinskega dela so tako lahko krepili socialne veščine ter razvijali kompetence timskega dela.

Tabor smo zaključili z zaključnim pogovorom, učenci pa so prejeli tudi majhno pozornost v obliki darilca. Do prevzemnega mesta v Grahovšah smo se ponovno odpravili peš ter s sproščenim klepetom ob hoji ustvarili še kakšno novo prijateljstvo ali lep spomin.

Zapisala: Manca Kokalj Vernig

(Št. obiskov: 22, od tega 1 danes)
Dostopnost