Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 14. 3. 2016, smo šli v Šolski muzej v Ljubljano. Ko smo prišli, smo dali jakne dol in spoznali vodiča. Nato smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je  šla na učno uro, druga skupina pa si je pogledala slike. Jaz sem bil v drugi skupini. Najprej smo si ogledali prazgodovino, kako so se otroci naučili delati. Nato smo šli še na zgornji hodnik, tam smo si ogledali uniformo od učitelja. Potem smo si ogledali, kako so včasih otroci sedeli, kakšne kazni so imeli in kakšne uniforme so imeli otroci. Potem smo šli spet na spodnji hodnik in pojedlimalico. Nato smo se zamenjali. Preoblekli smo se v telovnike, punce pa v haljice. Nato je zazvonil zvonec. Učitelj je prišel v razred. Bil je zelo strog, morali smo imeti roke na hrbtu. Potem smo zapeli pesmico.In potem je zazvonil zvonec, bilo je pouka konec. Odpeljali smo se nazaj v šolo. Bilo je zelo lepo.

Blaž Jemec, 3.b

Foto: Irena Japelj, Marija Bohinjec

Sedli smo na avtobus in se odpeljali v Šolski muzej, ki stoji v Ljubljani. Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je odšla na učno uro, druga pa si je najprej ogledala razstavo. Najprej nam je vodič razkazal o jamskih ljudeh, o Rimljanih, pa tudi, kako je bilo v srednjem veku. Povedal nam je, da včasih ni bilo veliko knjig.Če pa so jo želeli, so morali celo prepisati. Pojedli smo malico in se pripravili na učno uro. Dekleta so dala nase obleke,, fantje pa so dali nase srajce. Sedli smo v klopi in počakali učitelja. Bil je zelo strog. Blaža je poslal na koruzo.

Najbolj mi je bila všeč učna ura.

Ema Kogoj, 3.b


(Št. obiskov: 95, od tega 1 danes)
Dostopnost