Skoči na glavno vsebino

Projekt »Rastem s knjigo« je nacionalni projekt za spodbujanje bralne kulture. Z njim želimo mlade motivirati za branje slovenskih avtorjev, mladinskega leposlovja in obiskovanje splošnih knjižnic. Ker tudi naša šola želi spodbujati branje in bralno kulturo, smo se v okviru projekta s 7. razredi v ponedeljek, 11. 12. in v sredo, 13. 12. odpravili v Knjižnico dr. Toneta Pretnarja Tržič. Do knjižnice smo se odpravili peš in tako izkoristili nekaj časa na svežem zraku ter poskrbeli še za svoje telo. V knjižnici nas je sprejela prijazna gospa Sabina Šolar, ki je učencem predstavila knjižnico. Najprej so učenci obnovili znanje o dr. Tonetu Pretnarju, nato pa pridobili še nekaj novega znanja o sistemu cobiss, o različnih slovenskih knjižnicah in o razporeditvi gradiva v tržiški knjižnici. Za piko na i je vsak izmed učencev prejel še knjigo Irene Androjna Modri otok. Knjiga govori o svetu (resničnem in izmišljenem), s katerim se soočajo mladostniki, ki imajo poleg vidnih tudi številne skrite misli in težave, ki jih skozi zgodbo razkrivajo, rešujejo in pojasnjujejo. Učenci so se iz knjižnice vrnili obogateni za kar lep del koristnega vedenja o knjižnicah in gradivu, ki ga lahko tam poiščemo, in s knjigo, ki jih bo zagotovo motivirala za branje in jim približala svet pisane besede.

(Nika Šušteršič)

(Št. obiskov: 66, od tega 1 danes)
Dostopnost