Skoči na glavno vsebino

Petošolci OŠ Bistrica in POŠ Kovor so vključeni v projekt Policist Leon. Vodja policijskega okoliša KS Bistrica pri Tržiču, Kovor, Brezje pri Tržiču in Leše PETER MEDIČ med razrednimi urami učencem podaja vsebine iz delovnega zvezka. V delovnem zvezku, ki so ga učenci prejeli od policista, so obravnavane varnostne vsebine, ki so razdeljene na pet sklopov in zajemajo več tem, prilagojenih tudi letnemu času:

  • promet (varna pot v šolo, varnostni pas, varnost pešcev),
  • pirotehnika (posledice uporabe pirotehnike, vandalizem, varna smuka),
  • nasilje (med vrstniki, v družini, srečanje z neznanci …),
  • kriminaliteta (sam doma, vlom v stanovanje, varovanje lastnine …) in
  • kolo (varna vožnja s kolesom, kolesarski izpit, varnost na kopališčih …).

Posamezne teme so opisane v namišljeni zgodbici, sledijo pa vprašanja in nasveti policista Leona. Učenci morajo ves čas aktivno sodelovati in iskati rešitve težav, učiteljice se vključujemo v razpravo in učence še dodatno spodbujamo k sodelovanju.

V ponedeljek, 17.10.2022, nas je policist obiskal prvič. V uvodnem delu so učenci spoznali delo policista, v nadaljevanju pa sklop promet.

Naslednje srečanje načrtujemo v začetku decembra

(Št. obiskov: 29, od tega 1 danes)
Dostopnost