Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 11. 4. 2024, smo se učenci 8. in 9. razreda odpravili v Srednjo šolo Borovlje. Poleg nas so Borovlje obiskali še gimnazijci iz Celovca. Učenci iz Borovelj so nas vljudno pospremili do svoje telovadnice, kjer so nam zapeli pesem Love shine a Light in predstavili delavnice dneva. Razdelili smo se v tri mešane skupine (rumena, zelena in modra). Vsi smo se udeležili delavnic kuhanja, športa in ustvarjanja logotipa na temo Brezmejno prijateljstvo. Rumena skupina se je najprej udeležila kuharske delavnice, kjer smo učenci vseh treh šol skupaj pripravili cesarski praženec (“šmorn”). Zelena skupina je začela s športno delavnico, pri kateri je bil postavljen izviren poligon. Modra skupina pa se je najprej udeležila ustvarjanja logotipa za Brezmejno prijateljstvo. Po končanih delavnicah smo se vse tri skupine ponovno zbrale v telovadnici, kjer smo z aplavzom izglasovali najlepši logo. Tam se je naš dan zaključil. Izkušnja v Srednji šoli Borovlje je bila nepozabna. Domov smo se odpravili polni veselja, sreče in novih prijateljev, s katerimi bomo ostali v stiku do naslednjega obiska.

Učenke in učenci 8. razreda: Ula Hudobivnik, Lea Rozman, Taja Obrstar, Emma Csontos, Lenart Šlibar, Luka Martić

Foto: Mateja Žnidaršič

(Št. obiskov: 54, od tega 1 danes)
Dostopnost