Skoči na glavno vsebino

V petek, 22. marca 2024, se je ob 18. uri v večnamenskem prostoru naše šole zbralo veliko ljudi, ki so prišli na prireditev za materinski dan. Prireditev je nastala v sodelovanju OŠ Bistrica in KS Bistrica. Večer se je začel z zvoki violine (Evita Švab) in klavirja (Nena Bogataj), ki sta pripravili lep uvod za pesem, ki so jo ob svetlobi svečk zapeli učenci 1. b. Potem so gledalce pozdravili predsednik Krajevne skupnosti Bistrica, Tomaž Meglič, podžupanja Občine Tržič, Metka Gaberc in ravnateljica Osnovne šole Bistrica, Dina Pintarič. Nadaljevalo se je s pesmijo Mešanega pevskega zbora Društva upokojencev Tržič pod vodstvom Staneta Bitežnika, ki so jim sledili naši najmlajši pevci prvošolci pod vodstvom Ane Meglič – tako smo lahko videli in slišali, da je ljubezen in spoštovanje do mater enako močno vseh življenjskih obdobjih. V nadaljevanju smo slišali še prisrčne recitacije naših prvošolcev, nanje sta jih pripravili Marija Likozar in Lavra Stritih Švab. Slišali smo še Otroški pevski zbor OŠ Bistrica z zborovodkinjo Neno Bogataj in pianistko Marto Langus. Zadnja točka programa je bila predstava Pavliha noče v šolo v izvedbi dramskega krožka z mentoricama Marijo Likozar in Marjo Bohinjec. Skozi program nas je vodila naša učenka Evita Švab, ki se je ob koncu zahvalila vsem nastopajočim, organizatorjem ter snovatorjem programa in tudi publiki za res lepo udeležbo in vzdušje.  Krajevna skupnost pa je ob odhodu vsako mamo obdarila še z rožico.

Marja Bohinjec

(Št. obiskov: 127, od tega 1 danes)
Dostopnost