Skoči na glavno vsebino

Mesec december je bil zelo prazničen in odločili smo se, da ga pri RaP-prehrana polepšamo in posladkamo s še enim enostavnim receptom. V mesecu decembru smo delali čokoladno kokosove kroglice. December je tudi zadnji mesec v letu 2022, ko smo se z učenci in učenkami lotili novega recepta. Čokoladno kokosove kroglice so zelo enostavne za pripravo, delajo jih lahko vsi, zraven pa smo se še zabavali, ko smo drobili piškote z valjarjem. Na koncu pa pride toliko kroglic, da smo jih lahko delili še z drugimi in polepšali dan tudi kakšni učiteljici in našim sošolcem. Komaj čakamo, da vidimo, kaj nam bo prineslo leto 2023 in kakšne recepte bomo še ustvarjali. 

Sestavine za čokoladno kokosove kroglice:

 • 200 g albert ali maslenih keksov
 • 75 g surovega masla
 • 75 g sladkorja
 • 0,5 dl mleka
 • čokolada v prahu
 • kokosova moka

Priprava:

 1. Albert ali maslene kekse zmeljemo.
 2. Maslo rahlo segrejemo, da se zmehča.
 3. Vse sestavine zmešamo in postavimo v hladilnik.
 4. Potem oblikujemo kroglice in jih povaljamo v kokosovi moki. Poljubno jih lahko povaljamo tudi v čokoladnih mrvicah, čokoladi v prahu…
 5. Kroglice damo za nekaj ur v hladilnik in nato ponudimo.
(Št. obiskov: 157, od tega 1 danes)
Dostopnost