Skoči na glavno vsebino

V soboto, 18. oktobra, smo se s planinskim krožkom OŠ Bistrica in PŠ Kovor v sodelovanju z Mladinskim odsekom PD Tržič skupaj s planinci iz tržiške osnovne šole odpravili na mesečni pohod. Ob osmih smo se z avtobusom odpeljali do Završnice, do jezera pri jezu in se v hladnem jutru podali po stezi proti Valvasorjevemu domu pod Stolom. Kmalu nas je objelo sonce in z nami ostalo vso pot. Nekaj bolj izkušenih in vzdržljivejših mladih planincev se je vmes »odcepilo« od glavnine ter skupaj z mentoricama in dvema vodnikoma šli na bližnjo Ajdno, kjer so bili učenci prevzeti ob čudovitem razgledu in arheološkimi ostanki. Po drugi poti so odšli proti Valvasorju in se pridružili ostalim, ki so se že veselo igrali v gozdu. Osebje in oskrbnik Valvasorjevega doma pod Stolom so zelo prijazni. Vsakemu našemu mlademu planincu so podarili skodelico toplega slastnega čaja. Vračali smo se po poti. Vožnja v avtobusu proti domu je hitro minila, saj so nas učenci zabavali s svojim petjem.

Marja Bohinjec

(Št. obiskov: 68, od tega 1 danes)
Dostopnost