Skoči na glavno vsebino

Šolski dramski krožek, v katerem je deset učencev razredne stopnje, je s svojo predstavo Pavliha noče v šolo (Tomaž Lapajne Dekleva) premierno že navdušil na šolski prireditvi v decembru. Tokrat pa smo gostovali v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja v Tržiču. Čeprav je prostor za nastop majhen, so se igralci odlično znašli (po kratki predhodni vaji premikov, vstopov) in so predstavo odlično odigrali. To se je čutilo pri odzivu publike, ki se je od začetka do konca smejala dogodivščinam Pavlihe (Nejc), Kljukca (Mila), direktorja gledališča (Vid), krojača (Gal), policaja (Ema), doktorja (Urh), poštarja (Nika), coprnic (Selena in Olivia) in navihanega otroka (Lara). Ob koncu je številna publika igralce nagradila z bučnim aplavzom, knjižničarka pa je vsakega razveselila z bonboniero.

S Knjižnico dr. Toneta Pretnarja naša šola pogosto sodeluje, saj smo velikokrat gostje, ko pripravljajo posebne dogodke ali pa pridejo v našo šolo, učilnice in bogatijo naš šolski vsakdan. Zato smo bili veseli prilike, da naša dramska skupina sodeluje na pravljični urici med njihovimi knjižnimi policami.

Ponosni mentorici Marija in Marja

Foto: Vesna Petek

(Št. obiskov: 73, od tega 1 danes)
Dostopnost