Skoči na glavno vsebino

Tržič, četrtek, 9. marec 2023

V atriju Občine Tržič je bila otvoritev razstave »Vračanje k tradiciji: Kako so šuštarji dali vuč u vodo?«, na kateri je razstavljenih veliko gregorčkov, ki so jih letos ustvarili učenci naše šole. Razstava je popestrena z opisi tradicije in šuštarsko delavnico za otroke, kjer se lahko preskusijo v čevljarski obrti in sestavljajo puzzle z motivi iz preteklosti.

Na otvoritvi razstave je dr. Bojan Knific povedal marsikatero zanimivost o tej tradiciji in o zgodovini Tržiča, svoje je pridala tudi direktorica Tržiškega Muzeja, Jana Babšek. Kulturni program s pesmijo in recitacijami povezanimi s gregorjevim »ko se ptički ženijo« in čevljarsko tradicijo, so izpeljali učenci Otroškega pevskega zbora podružnične šole Kovor.

Vsekakor si morate razstavo ogledati – Vabljeni v Galerijo Atrij v Tržič!

Marja Bohinjec

(Št. obiskov: 79, od tega 1 danes)
Dostopnost