Skoči na glavno vsebino

V torek, 21. 2. in v sredo, 22. 2. 2023, je v Kulturnem centru Tržič potekalo Območno srečanje otroških gledaliških skupin v organizaciji Javnega skleda Republike Slovenije za kulturo – Območna izpostava Tržič. Na odru se je predstavilo devet predstav. V torek so si naši učenci od 1. do 4. razreda ogledali štiri predstave. Bilo je posebno doživetje, saj so lahko uživali v ustvarjalnosti svojih vrstnikov iz drugih tržiških šol in kulturnih društev in v duhovitem povezovalnem vložku Tereze Gosar, ki je celoto povezala s humornimi vložki iz Butalcev. Dan smo izkoristili tudi za pustni sprevod iz Tržiča do Bistrice in do Kovorja. V sredo pa so si lahko obiskovalci ogledali tudi dve predstavi, v katerih so blesteli učenci naše šole. Ena je bila igrica Zajčkovi prijatelji v kateri so se združili Otroški pevski zbor Podružnične šole Kovor in učenci iz Bistriške šole, katerim je skupno, da so doma na Brezjah. V predstavi Devet prijateljev pa so odlično opravili svojo nalogo učenci dramskega krožka razredne stopnje OŠ Bistrica. Mentoricam Mariji Likozar, Anji Janc in Mariji Bohinjec je strokovna spremljevalka srečanja, Mojca Madon, podala svoje mnenje in strokovno oceno. Nastopajoči so za spomin in nagrado dobili knjigo. Hvaležni smo organizatorju, za možnost ogleda in sodelovanja na tem srečanju.

(Št. obiskov: 49, od tega 1 danes)
Dostopnost