Skoči na glavno vsebino

Šolska športna tekmovanja so se za starejše učence s 5.12.2023 nadaljevala na osnovni šoli Križe, kjer smo se pomerili v košarki. Na tekmovanje smo prišli že dodobra ogreti in pripravljeni na razburljive tekme. Tokrat smo s seboj imeli tudi ekipo učencev, ki je vodila statistiko obeh tekem. Za podrobno spremljanje tekme in analizo so poskrbeli Žiga Ž., Maj B. in Vid V.

Ekipo so sestavljali naslednji učenci: kapetan Ali D., Jaka D., Gašper Z., Gašper L., Jošt J., Luka L., Luka R., Voranc S. M., Tim A., žal je moral tekmo zaradi poškodbe s klopi spremljati Žiga Ž.

Prvo tekmo smo igrali proti OŠ Tržič. Napetost je bila visoka in fantje nestrpni da začnejo s tekmo. Navodila so bila kratka in jasna: pritisk po celem igrišču in igra s protinapadi. Taktika se nam je odlično obnesla in hitro smo prešli v vodstvo. Prvo peterko so sestavljali Ali, Jaka, Jošt, Gašper Z. in Gašper L. Fantje so rutinirano vodili tekmo zaradi tega smo lahko izvedli veliko menjav in poslali v igro vse igralce. Kako so se posamezni igralci odrezali lahko vidite v tabeli spodaj.

1. tekma točke podaje skoki
Jaka Dolinar 6 4 5
Ali Dizdarević 4 0 9
Gašper Zupanc 8 1 2
Tim Aljančič 2 0 3
Gašper Lipušček 2 0 0
Luka Rutar 6 1 7
Voranc S. Mlačnik 2 1 3
Jošt Jenko 6 0 5
Luka Lunar 0 0 1

Tekmo smo zanesljivo pripeljali do konca in slavili s 34:10.

Druga tekma proti OŠ Križe je odločala o zmagovalcu občinskega prvenstva, saj so tudi OŠ Križe slavili proti OŠ Tržič. Drugo tekmo smo začeli z enako začetno peterko, vendar smo spremenili taktiko igre. Začeli smo s consko postavitvijo v obrambi, kar se je izkazalo za odlično potezo saj košarkarjem OŠ Križe ni uspelo priti do našega koša in zadeti. V napadu nismo bili tako učinkoviti kot prejšnjo tekmo a smo vse nadoknadili z odlično obrambo. Več statističnih podatkov lahko vidite v tabeli.

2. tekma točke podaje skoki
Jaka Dolinar 2 0 2
Ali Dizdarević 6 1 4
Gašper Zupanc 6 3 4
Tim Aljančič 0 1 0
Gašper Lipušček 0 1 1
Luka Rutar 0 0 1
Voranc S. Mlačnik 0 0 0
Jošt Jenko 4 0 8
Luka Lunar 0 0 1

Tudi drugo tekmo smo zaključili odlično in zmagali z rezultatom 20:2, ter se ponovno veselili naslova občinskega prvaka.

V spodnji tabeli si lahko ogledate statistiko obeh tekem skupaj. Tekme bomo nadaljevali na področnem tekmovanju, ki bo 13.12.2023 na Jesenicah. Držimo pesti za dobre tekme in dober rezultat.

Obe tekmi točke podaje skoki blokade
Jaka Dolinar 8 4 7 2
Ali Dizdarević 10 1 13  
Gašper Zupanc 14 4 6  
Tim Aljančič 2 1 3  
Gašper Lipušček 2 1 1  
Luka Rutar 6 1 8  
Voranc S. Mlačnik 2 1 3  
Jošt Jenko 10 0 13 3
Luka Lunar 0 0 2  

 

Zapisal: Mitja Žnidaršič

Statistiko vodila in zapisala: Maj Bodlaj in Žiga Žeželj

 

 

(Št. obiskov: 172, od tega 1 danes)
Dostopnost