Skoči na glavno vsebino

Učenci drugih razredov OŠ Bistrica in PŠ Kovor smo v četrtek, 12. 10. 2023, imeli naravoslovni dan. Odšli smo v bližnji gozd pri vasi Loka na pol poti med obema šolama.  

V gozdu smo poiskali primerne kotičke z manj podrasti in se okrepčali z malico. Nato smo začeli. Vremenske razmere za delo so bile odlične. V sprehodu po okolici smo primerjali različne vrste gozdov. Več kot je bilo iglavcev, bolj temen se je zdel gozd. Tudi podrasti je bilo manj. Spoznali smo lubja, liste oziroma iglice in plodove nekaj vrst listavcev in iglavcev, ki rastejo tam. Ugotovili smo, da med listavci prevladuje pravi kostanj, zato smo s pridom izkoristili priložnost in nabrali sladke darove.  

Ob času za odhod smo poskrbeli, da smo pustili gozd točno tak, kot smo ga dobili, s seboj pa smo odnesli veliko novega znanja o jesenskem gozdu.  

Učitelj Andrej Cej 

(Št. obiskov: 66, od tega 1 danes)
Dostopnost