Skoči na glavno vsebino

V dneh, ko svet postaja vedno bolj povezan in globalen, se tudi med učenci vzpostavljajo mostovi prijateljstva in razumevanja preko meja. Mesec december je poln pričakovanj, prijateljstva, lepih želja, zato smo se učenci 5.a razreda odločili, da izvedemo mednarodno izmenjavo voščil s sovrstniki iz Ukrajine, Italije, Grčije, Poljske in Portugalske. Z velikim veseljem smo se lotili izdelovanja voščilnic. Oblikovali smo pisana decembrska voščila v angleščini in slovenščini in jih poslali vsem petim državam, s katerimi smo vzpostavili to izmenjavo. Nekaj tednov kasneje smo se zelo razveselili, saj smo na šolo prejeli prvo ovojnico iz tujine. Po počitnicah smo na mizi imeli vseh pet ovojnic s spodbudnimi decembrskimi voščili iz tujine. Grki in Portugalci so nam poslali tudi svoje e-voščilo, zato smo se tudi mi odločili in posneli svoj decembrski posnetek z voščilom. Zapeli smo pesem v angleščini, pri izvedbi pa nam je priskočila na pomoč učiteljica angleščine ga. Sonja Sedej. Veselje, ki smo ga delili med snemanjem, se je preneslo tudi na prejemnike, kar je še dodatno okrepilo naše vezi. Z nekaterimi smo se dogovorili, da se v mesecu januarju dobimo na videosrečanju in drug drugemu predstavimo zanimivosti svoje države.

Skozi izmenjavo voščilnici smo ne samo delili svojo kulturo in ohranjali običaje pisanja voščilnic, temveč tudi gradili mostove razumevanja in spoštovanja med nami. Zelo zanimive so nam bile ovojnice z najrazličnejšimi znamkami. Voščilnic smo se zelo razveselili in nepopisno uživali pri njihovem branju. Z veseljem bomo z izmenjavo nadaljevali tudi v naslednjem šolskem letu. Mogoče pa se kdaj srečamo tudi v živo. Kdo ve?

(Andrejka Kramar, Klavdija Peljhan in učenci 5. a razreda)

(Št. obiskov: 130, od tega 1 danes)
Dostopnost