Skoči na glavno vsebino

V sredo, 23.3., je bil kulturni dan za učence 2., 3. in 4. razreda. Na šoli smo gostili Lutkovno gledališče Nebo iz Kranja. Najprej smo si ogledali lutkovno predstavo “Zakaj pes teče za zajcem”. To je duhovita predstava v tehnologiji klasičnih čeških marionet. Je predstava o športu, delu in modi, v kateri je na pravljičen način razložena narava odnosa med psom in zajcem. Poleg naslovnih junakov se v predstavo vplete tudi mačka s svojim življenjskim stilom in sproži zaplet. Po lutkovni predstavi je sledila predstavitev lutkarstva, ki je ena od osnovnih oblik uprizoritvene umetnosti. Spoznali smo zgodovino lutkarstva in različne vrste lutk. Po predstavitvi lutkarstva smo imeli malico in po malici so sledile delavnice po razredih. 2. razredi so izdelovali lutke iz jajčne embalaže, 3. razredi reciklirana zvočila – lončeni bas in 4. razredi lutke iz blaga. Hvala LG Nebo za izvedbo kulturnega dne. Otroci so uživali, prav tako učiteljice. V fotogaleriji si lahko ogledate nekaj utrinkov.

Zapisala: Sanja Voglar

(Št. obiskov: 83, od tega 1 danes)
Dostopnost