Skoči na glavno vsebino

16. novembra je bil za Tržič pomemben dan, saj je nastopila 30. obletnica smrti pisatelja Toneta Pretnarja. Da bi ga počastili, smo se na povabilo Knjižnice dr. Toneta Pretnarja udeležili spominske slovesnosti v KC Tržič. Ogledali smo si impresivne baletne predstave plesalk Glasbene in baletne šole Jesenice in poslušali pesnikovo poezijo, ki nam jo je interpretiral Aleš Valič. Slišali smo nekaj zanimivih podatkov o genialnem pisatelju: ljubil je rumene vrtnice, ki jih je bilo veliko videti na odru, njegovi hiši pa se je reklo kar »hiša knjig«; imel je odličen spomin, pogosto je bil nagrajen in po njem se tudi imenuje Pretnarjeva nagrada za ambasadorje slovenske književnosti po svetu.

Prireditve se je udeležila tudi njegova dvojčica Zvonka, ki je njun odnos prikazala precej plastično, da smo si ga lahko predstavljali bolj živo. Ob zanimivem nastopu plesalk, doživetem recitiranju pesmi in z barvito predstavitvijo ni nihče zaspal.

(Št. obiskov: 34, od tega 1 danes)
Dostopnost