Skoči na glavno vsebino

Znanje enega samega jezika te bo postavilo na hodnik življenja. Znanje dveh ali več jezikov pa ti bo odprlo vsa vrata na poti. Takšno pomembnost jezikov je prepoznal tudi Svet Evrope, ki je leta 2001 26. septembra proglasil za Evropski dan jezikov. Po celi Evropi, torej v 46 državah, se približno 700 milijonov Evropejcev aktivno spodbuja k učenju tujih jezikov, ne glede na starost, v šoli ali pa izven nje.

Del praznovanja smo tudi mi. Letošnje geslo praznovanja Evropskega dneva jezikov na naši šoli je “Enaki v različnosti“. V tednu od 26. do 30. 9. 2022 te čakajo naslednje aktivnosti:

  • Vsak dan pred glavnim odmorom boš lahko po ozvočenju prisluhnil objavam. Pripravili so jih učenci, ki imajo izkušnje z učenjem več tujih jezikov in slovenščina ni nujno njihov materni jezik.
  • Vsak dan boš med odmorom za kosilo lahko spremljal projekcijo na platnu v večnamenskem prostoru. Pokazali vam bomo meme v tujih jezikih, predstavitev življenja v Angliji, nekaj lomilcev jezika…
  • Popoldan 26. 9. 2022 te vabimo v šolski kino. Ogledali si bomo nemški film Willkommen bei den Hartmanns, ki na zabaven in humoren način govori o učenju tujih jezikov, o vključevanju v družbo in o tem, da smo vsi enaki v različnosti. Več o dogodku si lahko prebereš na https://www.os-bistrica.si/napovedujemo-solski-kino/.
  • Če si učenec PŠ Kovor, boš v sredo, 28. 9. 2022, lahko užival v interaktivni predstavi Der bunte Vogel / Pisana ptica, ki so jo pripravili tvoji vrstniki. Ob spremljanju nemške predstave se boš naučil šteti do 5, spoznal nekaj nemških izrazov za barve in se učil o tem, kako pomembno je, da znamo sprejemati različnost, drugačnost.
  • V četrtek, 29. 9. 2022, vse učence od 1. do 5. razreda vabimo v Knjižnico dr. Toneta Pretnarja, kjer bodo učenci PŠ Kovor na uri pravljic ob 17. uri ponovno uprizorili predstavo Der bunte Vogel / Pisana ptica.
  • Med urami pouka tujih jezikov bodo sledile še druge zanimive aktivnosti. Pusti se presenetiti ali pokukaj na

Lomilci jezikov

Fortune Cookies

Life in England

Predvsem pa se še naprej trudimo sprejemati drug drugega take kot smo, spoštujmo našo raznolikost – prav v tem smo si enaki.


Zahvaljujemo se učenkam in učencem, ki ste sodelovali pri pripravi tako bogatega programa ali pri branju objav.

Anže Frantar, Nace Hladnik, Pia Menart, Sara Šifrar, Matej Valjavec, Pina Zupan, Zoja Mrak, Ajda Skukan Mlačnik, Amanita Daisy Apostolides, Leja Dobravec Horvat, Kaja Dolar, Ula Zupan, Rijad Ahmić, Zoja Bečan, Luka Martić, Emma Csontos, Eva Hribar, Neža Kavčič, Neža Pogačnik, Petja Štrukelj, Olivia Lily Apostolides,

hvala, thank you, danke, merci, grazie, köszönöm, faleminderit, děkuji.

učiteljice tujih jezikov

(Št. obiskov: 33, od tega 1 danes)
Dostopnost