Svet Evrope je leta 2001 razglasil, da bomo 26. septembra vsako leto praznovali kot evropski dan jezikov. Osnovni cilji evropskega dneva jezikov so naslednji:

1. Opozarjanje javnosti na pomen učenja jezikov in razširjanja nabora jezikov, ki se jih učimo, z namenom spodbujanja večjezičnosti in medkulturnega razumevanja.
  2. Zavzemanje za bogato jezikovno in kulturno raznolikost v Evropi, ki jo je treba ohraniti in spodbujati.
  3. Spodbujanje vseživljenjskega učenja jezikov v šoli in izven nje, za potrebe študija, poklicnega dela, povečevanja mobilnosti ali za zabavo in izmenjavo.

Ste vedeli, da na svetu obstaja med 6000 in 7000 jezikov, ki jih govori 7 milijard ljudi, ki živijo v 189 samostojnih državah.

Na OŠ Bistrica smo v tednu od 24. do 28. 9. 2018 vsak dan preko šolskega radia oddajali vremensko napoved v različnih evropskih jezikih in predstavili nekaj držav v katerih te jezike govorijo. V večnamenskem prostoru so se vsak dan v času glavnega odmora odvijale različne dejavnosti v povezavi s slišano vsebino.

Predstavljali smo:

• ruščino in Belorusijo;
  • angleščino in Veliko Britanijo;
  • francoščino in Francijo;
  •  nemščino in Avstrijo;
  • tržiško narečje in občino Tržič (Slovenija).

Oblikovali smo tudi razstavo, ki je na ogled v večnamenskem prostoru.