Skoči na glavno vsebino

V torek, 2. 4. 2024, smo se učenci in učitelji 3. razredov spremenili v eksperimentalne fizike in biologe. S pomočjo poskusov smo raziskovali in spoznavali človeško telo in nekatere naravne pojave. Spoznali smo kar nekaj novih terminov in  se razveselili, kaj vse nas v prihodnosti še čaka pri naravoslovnih predmetih.

Na različnih delavnicah smo naredili nenewtonsko tekočino in se z njo poigrali, izvedeli pa smo tudi, da je taka tudi naša kri. Kako vpliva pritisk zraka smo preizkušali s plastenko, iz katere je s pomočjo balona iztekala voda. Navdušilo nas je, kako se je sveča dvignila v kozarec, ker je vanj prodrla voda. Ugotovili smo, da so molekule vroče vode hitrejše od molekul v mrzli vodi. Spoznali smo, kako sta voh in okus povezana in zakaj nas sladkor lahko tako zasvoji.  Izdelali smo telefončke, da se zvok širi kot valovanje, kar smo preizkusili s pomočjo glasbenih vilic in vode. Dan je bil res pester, zabaven in poučen. Na čimveč poskusov v šoli!

Učenci in učiteljice 3. razredov

 

(Št. obiskov: 48, od tega 1 danes)
Dostopnost