Skoči na glavno vsebino

V Novem mestu se je 7. in 8. junija 2017 odvijalo državno/slovensko srečanje otroških gledaliških skupin. Nanj so se uvrstile predstave različnih osnovnih šol in kulturnih društev iz Slovenije. Izbor je potekal najprej na območnih ravneh (teh predstav je bilo v Sloveniji 227) , kjer je selektor v regiji izbral predstave za regijsko srečanje. Na regijskih srečanjih pa je izmed 72 predstav selektorica izbrala 12 najboljših.

Dramski krožek predmetne stopnje OŠ Bistrica Zakaj avto zjutraj noče vžgati, je bila na sporedu 8. junija in Sara Habe Toporiš, Nika Buček, Manca Gruden in Katarina Pogačnik so nastopile suvereno in požele nasmehe in aplavz številčne novomeške publike.

Prejeli smo zlato plaketo, ki jo podeljuje Javni sklad Republike Slovenije za kulturo. Ponosni in veseli smo, da smo dosegli ta uspeh (poleg omenjenih igralk je k temu pripomogel tudi naš igralec Primož Lah, ki se ta dan ni mogel udeležiti srečanja) in da je naša predstava v »družbi« odličnih predstav iz vse Slovenije.

Mentorica Marija Bohinjec

(Št. obiskov: 18, od tega 1 danes)
Dostopnost